Фігурант справи «кримських диверсантів» Дудка заявив про фальсифікацію слідства

Фігурант справи «кримських диверсантів» Володимир Дудка виступив на засіданні окупаційного «Севастопольського міського суду» 21 лютого та заявив про свою невинність і фальсифікацію слідства.

Як розповів БСІ друг та колега фігурантів Павло Лакійчук, засідання «суду» проходило у закритому режимі. Позиція Володимира Дудки незмінна: він не винний, матеріали справи сфабриковані, а він та інші фігуранти – зручні об’єкти для звинувачення.

Крім того, на засіданні був повторно опитаний Олексій Бессарабов, який також підтвердив фальсифікацію справи ФСБ.

Справу розглядає Ігор Кожевніков, громадянин РФ, колишній суддя Задніпровського районного суду Смоленська.

Наступне засідання «суду» призначене на 21 березня.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.