Суд Москви залишив під арештом українських моряків

Лефортовський суд Москви залишив під арештом до 24 квітня ще чотирьох українських військовополонених моряків, яких РФ захопила в нейтральних водах Чорного моря.

«Постанова Лефортовський суду Москви, яким відносно Андрія Шевченка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Володимира Терещенка продовжені терміни утримання до 24 квітня 2019 року, залишено без зміни», – повідомили в прес-службі суду.

Також суд відхилив скарги на продовження арешту військовополоненим морякам Євгену Семідоцкому, Андрію Оприску, Роману Мокряку, Сергію Цибізову, Андрію Шевченку, Богдану Головашу, Сергію Попову і Володимиру Терещенко.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.