Апеляційний суд залишив екс-суддю Чорнобука під вартою

Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні стороні захисту та залишив під вартою колишнього голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді.

Про це повідомляє кореспондент БСІ із зали суду.

Сторона захисту клопотала про скасування ухвали Голосіївського райсуду про утримання Чорнобука під вартою.

За словами адвоката Костянтина Грицишена, обставини, викладені в підозрі, не підтверджені, докази не доведені.

Адвокат запевняв, що Чорнобук не виїзжав до Криму, не збирався покидати Україну, а тиск на суддів здійснювати не міг.

Крім того, адвокат стверджував, що диск з інтерв’ю Чорнобука, долучений до доказів, був записаний у 2015 році, а не 2014 році, тому не є оригіналом, а відео змонтовано і нібито не відображає дійсності.

Сам Чорнобук клопотав про зміну фактичної адреси у справі та заявив, що вважає підозру абсурдною, а себе невинним.

“Я був депортований з Криму, внесений у список персон нон грата разом з Тимошенко. Потім я пішов в АТО… Ми давали присягу ні народові, ні президенту, а присягу судді”, – сказав Чорнобук.

Після наради колегія суддів Апеляційного суду (Росік, Рибак, Ященко) залишили ухвалу без змін: Чорнобук залишиться під вартою до 27 березня.

Нагадаємо, 21 лютого Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на два місяці: до 27 березня 2019 року

Як відомо, Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.

У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонській. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка був призначений на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

У липні 2015 року прокуратура АРК за матеріалами, опублікованими ЦЖР, провела перевірку щодо Валерія Чорнобука і відкрила кримінальне провадження.

У березні 2016 року в інтерв’ю програмі «Слідство.інфо» Чорнобук розкаявся в скоєному в Криму і повідомив, що йде з судової системи і перейшов на роботу в міську раду Дніпра, де займався питаннями безпеки.

У своєму поясненні Вищий кваліфікаційній комісії суддів України, яка 26 квітня 2016 року відкрила в відношенні Чорнобука дисциплінарне провадження, він повідомив, що інтерв’ю Центру журналістських розслідувань він давав «під тиском».

29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги судді.

11 листопада 2017 року Вищий апеляційний суд України відмовив екс-голові Апеляційного суду АРК Валерію Чорнобук в оскарження постанови Верховної Ради, яким він був звільнений з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області по порушення присяги судді.

11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.

3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.

28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.

28 грудня 2018 року Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури АРК про подовження тримання під вартою Валерія Чорнобука ще на два місяці.