Екс-голова Апеляційного суду Криму Чорнобук залишиться під вартою до 24 травня

Екс-голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на два місяці: до 24 травня 2019 року. Таке рішення виніс Голосіївський районний суд Києва, задовольнивши клопотання прокуратури АРК про продовження запобіжного заходу. 

Як повідомляє кореспондент БСІ із зали суду,  сторона захисту клопотала про відвід судді Наталі Чередніченко. На думку адвоката Валерія Чорнобука Костянтина Грицишена, суддя не викликає довіру, оскільки у захисту є сумніви щодо її неупередженості.

Саме Чередніченко розглядала всі провадження по Чорнобуку. У такий ситуації можливе зловживання повноваженнями. Коли я заявляю клопотання, вони просто ігноруються. В її ухвалах немає мотивів відмов, як потрібно за КПК. Крім того, вона безпідставно підписувала ухвалу про арешт особистого майна (хрестика та ланцюжка) як речового доказу, що є порушенням. Який це доказ держзради? Саме тому ми заявили клопотання про відвід“, – сказав Грицишен в коментарі кореспонденту БСІ.

Суддя Юрій Мазур відхилив клопотання про відвід судді Наталі Чередніченко.

 

Адвокат Чорнобука у засіданні наголосив на тому, що у слідства немає доказів вини його підзахисного, і він нібито не збирається тікати. За словами Грицишена, Чорнобук не отримував повістки від прокуратури,  проживав за іншою адресою і набито не знав, що він у розшуку.  А термін утримання екс-судді під вартою не обґрунтований потребами слідства.

Прокурор Тетяна Косяченко розповіла, що адреса в селі Оріхове Дніпропетровської області – це адреса приватного летовища родини Чорнобука.

Прокурор наполягала на тому, що Чорнобук може переховуватись від слідства, тиснути на свідків. За словами Тетяни Косяченко, наразі тривають експертні дослідження матеріалів справи: Чорнобука слід залишити під вартою.

Після наради суддя Чередніченко продовжила термін тримання під вартою Чорнобуку на 60 діб: до 24 травня 2019 року.

 • Як відомо, Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.
 • У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонській. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка був призначений на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
 • У липні 2015 року прокуратура АРК за матеріалами, опублікованими ЦЖР, провела перевірку щодо Валерія Чорнобука і відкрила кримінальне провадження.
 • У березні 2016 року в інтерв’ю програмі «Слідство.інфо» Чорнобук розкаявся в скоєному в Криму і повідомив, що йде з судової системи і перейшов на роботу в міську раду Дніпра, де займався питаннями безпеки.
 • У своєму поясненні Вищий кваліфікаційній комісії суддів України, яка 26 квітня 2016 року відкрила в відношенні Чорнобука дисциплінарне провадження, він повідомив, що інтерв’ю Центру журналістських розслідувань він давав «під тиском».
 • 29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги судді.
 • 11 листопада 2017 року Вищий апеляційний суд України відмовив екс-голові Апеляційного суду АРК Валерію Чорнобук в оскарження постанови Верховної Ради, яким він був звільнений з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області по порушення присяги судді.
 • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
 • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
 • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
 • 28 грудня 2018 року Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури АРК про подовження тримання під вартою Валерія Чорнобука ще на два місяці.
 • 21 лютого Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на два місяці: до 27 березня 2019 року.
 • 14 березня Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні стороні захисту та залишив під вартою колишнього голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука.