Окупаційний “суд” арештував всіх затриманих після обшуків кримських татар

Окупаційний “Київський районний суд Сімферополя” 27 і 28 березня в закритому режимі обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня всім 23-м затриманим кримськотатарським активістам.

Як відомо, Ремзі Бекіров, Шабан Умеров, Риза Ізета, Фарід Базаров і Руслан Сулейманов обвинувачуються за частиною 1 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності “Хізб ут-Тахрір”), решта 19 чоловік звинувачуються по 1 частини статті 205.5 (участь в організації Хізб ут-Тахрір).

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
  • У мікрорайні Кам’янка російські силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • Російські силовики привезли 60 студентів автотранспортного технікуму понятими обшуків в будинках кримських татар, які проводились з ранку 27 березня.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір».
  • Затримані і взяті під варту: Шабан Умеров, Рустем Сейтхалілов, Риза Ізетов, Фарід Базаров, Джеміль Гафаров, Сейран Муртаза, Алім Карімов, Тофік Абдулгазієв, Білял Адилов, Меджіт Абдурахманов, Рустем Шейхаліев, Сейтвелі Сейтабдіев, Яшар Муедінов, Ізет Абдулаєв, Асан Яніков, Енвер Аметов, Руслан Сулейманов, Акім Бекіров, Ерфан Осман, Сервет Газієв, Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов і Владлен Абдулкадиров. Місцезнаходження Едема Яячікова, який був відсутній вдома під час обшуку, до сих пір невідомо, його дружина Сусанна Яячікова подала заяву в поліцію про викрадення.
  • 28 березня у російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.