Російський суд назначив дебати по справі політв’язня Гриба

Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ призначив дебати по «справі» українського політв’язня Павла Гриба на 21 і 22 березня. Про це БСІ повідомив батько політв’язня Ігор Гриб.

За його словами, на засідання були присутні консул України та представник посла ЄС в РФ. Як підкреслив Ігор Гриб, жодного журналіста на засіданні суду не було, а це деморалізує його сина.

«Закінчився триденний (на цьому тижні) судовий марафон в Ростові-на-Дону. Суд відмовив у всіх клопотаннях Павла і адвоката Марини Дубровіної. В черговий раз для Павла була викликана судом “Швидка допомога”. Черговий укол і продовження засідання. Павла нудить, запоморочується в голові, але “суд” продовжує свою справу. Суд визначив 21 і 22 березня 2019 року проведення дебатів. Скоро вирок», – розповів Ігор Гриб.

Нагадаємо:

  • 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.
  • 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі.
  • Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.
  • 3 липня 2018 року кримінальну справу українця Павла Гриба було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).
  • 30 січня 2019 року Денісова повідомила, що Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували у нього низку серйозних хвороб.