У справі “кримських диверсантів” очікується вирок

Засідання «Севастопольського міського суду» по справі так званих “кримських диверсантів”, призначене на 21 березня, перенесли на 26 березня через відсутність адвоката Олексія Бессарабова. 

Про це БСІ розповів друг та колега фігурантів Павло Лакійчук. За його словами, прогнозується, що засідання “суду” у Севастополі будуть йти з 26 по 29 березня, коли й очікується вирок.

Як відомо, 21 лютого фігурант справи «кримських диверсантів» Володимир Дудка виступив на засіданні та заявив про свою невинність і фальсифікацію слідства. Крім того, на засіданні був повторно опитаний Олексій Бессарабов, який також підтвердив фальсифікацію справи ФСБ.

Справу розглядає Ігор Кожевніков, громадянин РФ, колишній суддя Задніпровського районного суду Смоленська.

Між тим, брат незаконно засудженого в окупованому Криму за звинуваченням в «підготовці диверсій» на півострові Євгенія Панова Ігор Котелянець повідомив, що Панова відвідали представники української діаспори  у колонії №11 м.Омська: це колонія-лікарня, куди його вивезли у зв’язку з погіршенням стану здоров’я.

“Самопочуття погане: гострий біль у спині, нема навіть знеболювального. На роботах в колонії не працює, співати гімн РФ відмовився. На Євгена намагаються чинити тиск, але він себе утискати не дозволяє. Каже, що в колонії є телевізор, де їм постійно показуть “Модный приговор”, “ДОМ-2” та серіали “про ментов”. Будем намагатися купити ліки згідно з призначенням тамошнього лікаря та передати.  Він проти, аби до нього приїжджали рідні на побачення, бо умови жахливі. В туалет відпускають лише з дозволу, а вночі ще й записуватися у журнал потрібно”, – розповів Котелянець.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.