Суд не задовольнив клопотання захисту Вишинського про відвід суддів

Колегія суддів Подільського районного суду Києва не задовольнила клопотання захисту керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського  про відвід суддів.

Як передає кореспондент БСІ із зали суду, після того, як колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) винесла ухвалу про продовження Кирилу Вишинському запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 24 травня, його адвокати заявили про відвід колегії через її нібито упередженість.

На думку адвокатів Вишинського, колегія судів упереджена, тому що «не з’ясувала, чи дійсно саме Вишинський перебуває на засіданні»: документа, що посвідчує його особу, не було долучено до матеріалів справи.

Крім того, адвокати заявили, що суд “вступав в позапроцесуальне спілкування із захистом”, а ухвала нібито підготовлена заздалегідь. Також адвокати вважають, що колегія позбавила їх можливості внести ще одне клопотання до ухвали про продовження запобіжного заходу.

Після наради колегія вирішила відмовити в задоволенні клопотання через “невстановлення підстав для відводу”.

Крім того, колегія суддів призначила  розгляд справи по суті на 04 квітня 2019 року.

  • Як повідомляв кореспондент БСІ, 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня.
  • Нагадаємо, 06.03.2019 року, прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.

 

 

1 thought on “Суд не задовольнив клопотання захисту Вишинського про відвід суддів

Comments are closed.