Українського політв’язня Павла Гриба засудили до 6 років позбавлення волі

В російському Ростова-на-Дону Північно-Кавказький окружний військовий суд у п’ятницю, 22 березня, засудив українського політв’язня Павла Гриба, обвинуваченого в нібито схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років колонії загального режиму. Українець оголосив голодування.

Про це повідомляє телеканал Громадське із зали суду.

«Визнати Павла Гриба винним і призначити покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з відбуванням у колонії загального режиму», – сказав суддя.

«У зв’язку з тим, що не допустили лікарів, ні Денисову (омбудсмен України – ред.) і взагалі у зв’язку з тим, що таке робиться, я оголошую голодування», – сказав Гриб.

Як повідомлялося, 21 березня прокурори на судових дебатах попросили визначити покарання для Павла Гриба у вигляді 6 років позбавлення волі.

Гриб у своєму останньому слові на засіданні суду не визнав обвинувачень у нібито схилянні до скоєння теракту росіянки Тетяни Єршової та назвав ФСБ «бандитами і вбивцями».

Нагадаємо:

  • 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.
  • 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. ФСБ обвинуватила Гриба в тероризмі.
  • Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.
  • 3 липня 2018 року кримінальну справу українця було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).
  • 30 січня 2019 року украънський омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували у нього низку серйозних хвороб.