Вишинський залишиться в СІЗО до кінця травня

Як повідомляє кореспондент БСІ із зали суду, на думку прокуратури АРК, Вишинський може ховатись від слідства, виїхати на територію окупованого Криму або РФ, впливати на свідків та спотворювати докази. Прокурори Євген Комаровський та Роман Мурачов просили суд не застосовувати призначення застави.

В свою чергу, сторона захисту спочатку клопотала про недопуск до підготовчого засідання прокурора Комаровського, тому що він, за словами адвоката Андрія Доманського, не брав участь у досудовому розслідуванні і не може брати участь у судовому процесі. Колегія суддів постановила, що підстав для заміни прокурора не має.

Потім захисники Вишинського клопотали про повернення обвинувального акта прокурорам через “невідповідність процесуального законодавства та нерівноправність сторін у процесі”.

Після наради колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) винесла ухвалу про продовження Кирилу Вишинському запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 24 травня.

Крім того, колегія відмовила захисту у задоволенні клопотання про повернення обвинувального акту. На думку суду, підстав для повернення не встановлено: він відповідає вимогам КПК.

Сторона захисту у відповідь заявила про відвід колегії суддів через її нібито “упередженість”.

Суд пішов до нарадчої кімнати для вирішення питання про відвід колегії.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року, прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.

2 thoughts on “Вишинський залишиться в СІЗО до кінця травня

Comments are closed.