Адвокати українських моряків долучили до матеріалів справи доповідь ООН

Захист військовополонених українських моряків Юрія Будзила і Михайла Власюка долучив до матеріалів їх кримінальної справи доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН), згідно з яким всі 24 захоплених моряків ВМСУ наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.

Як повідомив адвокат Айдер Азаматов, в середу, 3 квітня, в Москві в слідчому управлінні ФСБ проводились слідчі дії з його підзахисним Будзилом.

«Нас ознайомили з постановою про призначення комісійної технічної судової експертизи. Після ознайомлення, Будзило Ю.А. і його захист заявили клопотання про долучення до матеріалів кримінальної справи Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію з правами людини в Україні 16.11.2018-15.02.2019 року, в якому вказана позиція ООН щодо військовополонених українських моряків, одним з яких є Юрій Будзило. Додатково до клопотання від Юрія Будзило черговий раз надійшла заява про те, що він є військовополоненим згідно 3-ї Женевської Конвенції», – зазначив Азаматов.

За його словами, Будзило тримається стійко і гідно і передає привіт рідним і всім людям, які його підтримують.

У свою чергу адвокат Іслям Веліляєв повідомив, що в середу також проводилися слідчі дії з його підзахисним Михайлом Власюком.

«Після ознайомлення з процесуальними документами, захист долучив до матеріалів кримінальної справи доповідь Верховного комісара ООН з позицією щодо військовополонених українських моряків», – зазначив адвокат.

Він додав, що Власюк відчуває себе нормально і дякує всім за надану підтримку.

Як повідомлялось, в березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Слідче управління ФСБ РФ всупереч третій Женевській конвенції відправило на психіатричну експертизу всіх 24 військовополонених українських моряків, що утримуються в московському СІЗО «Лефортово».