Екс-“міністру охорони здоров’я Криму» Петру Міхальчевському продовжили арешт

Дніпровський районний суд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою «екс-міністру охорони здоров’я Криму» Петру Міхальчевському, який обвинувачується в держзраді і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Як повідомляє БСІ,  в ході засідання суд розглянув клопотання прокурора АРК Романа Мурачова про продовження Міхальчевському терміну утримання під вартою.

Адвокат Міхальчевського Ольга Головіна наполягала, що у її підзахисного значно погіршився стан здоров’я, тому просила перевести його на домашній арешт .

Після наради колегія суддів задовольнила клопотання прокуратури і продовжила Міхальчевському термін утримання під вартою на 2 місяці: до 13 червня 2019 року.

Нагадаємо,

  • Петро Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У відомстві підкреслили, що у нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «голови» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму.
  • Прокуратура АРК підозрює Міхальчевського у скоєнні злочинів за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність) і ст. 111 (державна зрада).
  • Міхальчевський знаходиться під вартою з січня 2018 року: спочатку у СІЗО Херсону, зараз у Києві.
  • Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Держради Криму».
  • Міхальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки він очолював посаду згідно із законодавством України (його обирала на пост Верховна Рада АРК до початку анексії). Адвокат Міхальчевського Валентин Рибін наполягає, що, відповідно до міжнародної конвенції про захист мирного населення, медичний персонал не підлягає переслідуванням.
  • 18 лютого Міхальчевському продовжили термін утримання під вартою на два місяці – до 18 квітня 2019 року.
  • У Дніпровському райсуді Києва на слуханні справи допитали власника медіахолдіга ATR, бізнесмена Ленура Іслямова, який на початку окупації Криму РФ з 2 квітня по 28 травня 2014 року обіймав посаду тимчасово виконуючого обов’язки «кримського віце-прем’єра» в «уряді» Сергія Аксенова.
  • У лютому у справі «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського був змінений обвинувальний акт.

2 thoughts on “Екс-“міністру охорони здоров’я Криму» Петру Міхальчевському продовжили арешт

Comments are closed.