Оболонський районний суд Києва призупинив справу капітана керченського судна «Норд»

Оболонський районний суд Києва оголосив в розшук капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенка та призупинив розгляд справи.

Як повідомляє Бюро судової інформації, СБУ не змогла виконати ухвалу суду про примусовий привід Володимира Горбенка для участі у судовому засіданні 12 квітня. Як йдеться у відповіді СБУ на запит Прокуратури АРК, Горбенка не змогли доставити, оскільки він перебуває на тимчасово окупованій території.

Прокурор Роман Мурачов клопотав про призупинення розгляду справи і оголошення в розшук капітана керченського судна «Норд».

В свою чергу, адвокат обвинуваченого Дмитро Щербина заявив, що даних про точне місцезнаходження Горбенко у прокуратури і суду немає, крім повідомлень у ЗМІ.

Суддя Сергій Родіонов виніс ухвалу про оголошення Володимира Горбенко в розшук і призупинення справи.

Нагадаємо:

  • Як повідомлялось, 25 березня 2018 року в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно було накладено арешт.
  • 31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.
  • 4 жовтня прокуратура АРК для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті скерувала до Апелляційного суду Києва обвинувальний акт відносно Володимира Горбенко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) та ч. 1 ст.249 КК України ( незаконне зайняття рибним промислом, яке заподіяло шкоду у 95 тисяч гривень).
  • Справа була направлена на розгляд до Оболонського районного суду Києва. Вона мала розглядатися 1 лютого, але Горбенко на засідання не з’явився.
  • 30 січня 2019 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенко.
  • 11 лютого Володимир Горбенко знайшовся в окупованому Криму: він давав інтерв’ю кримським ЗМІ. Він розповів, що виїхав у Крим з російським паспортом, зазначивши, що у нього не було ніяких обмежень на виїзд з України. Горбенко заявив, що готовий брати участь в засіданнях українського суду по відеозв’язку.
  • 13 березня 2019 року Оболонський районний суд Києва виніс ухвалу про примусовий привід капітана арештованого судна «Норд» Володимира Горбенка для участі у судовому засіданні