«Справа диверсантів»: Бессарабова і Дудку засудили на 14 років

Так званий «Севастопольський міський суд» 4 квітня засудив заступника головного редактора севастопольського журналу «Чорноморська безпека», журналіста та колишнього моряка ВМС України Олексія Бессарабова і військового пенсіонера, колишнього командира корабля управління ВМС України «Сімферополь» Володимира Дудку до 14 років позбавлення волі кожного за сфабрикованим ФСБ звинуваченням в “підготовці диверсій” на території півострова.

Про це БСІ повідомив президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.

За його словами, відбувати термін покарання Бессарабов та Дудка будуть у колонії суворого режиму.

Крім того, суд призначив їм штрафи: Дудка повинен заплатити 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а Бессарабов – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бессарабов і Дудка повністю заперечують свою провину.

876 днів у СІЗО. Спростування усіх пред’явлених звинувачень. Олексій, як досвідчений журналіст, на 30 сторінках аргументовано розгромив усе, що йому було пред’явлено «прокуратурою». Звісно, годі було сподіватися на справедливість окупаційного «судочинства» та свідчення «свідків» з ФСБ, тим більше, коли йдеться про справу «диверсантів». Як і у справі «терористів» Олега Сєнцова чи Павла Гриба тут теж мали місце суцільні маніпуляції“, – підкреслив М.Гончар. 

Як розповіли у Кримській правозахисній групі, рішення виніс «суддя» Данило Землюк, громадянин РФ, колишній суддя Алтайського крайового суду (Алтайський край).

«КПГ неодноразово заявляла про те, що так звана «справа українських диверсантів» є політично вмотивованим кримінальним переслідуванням. У цій справі використовувалися неприпустимі докази, а затримані в Криму українці у справі «українських диверсантів» позбавлені волі за політичними мотивами з порушенням фундаментальних прав і свобод і є політичними в’язнями», – заявили правозахисники.

Як повідомляло БСІ, 2 квітня дебатах “прокурори” попросили покарання Володимиру Дудки у вигляді 15 років ув’язнення та Олексію Бессарабову – 14 років та 10 місяців, а також штрафи у 500 тисяч рублів.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.
  • 21 лютого 2019 року фігурант справи «кримських диверсантів» Володимир Дудка виступив на засіданні та заявив про свою невинність і фальсифікацію слідства. Крім того, на засіданні був повторно опитаний Олексій Бессарабов, який також підтвердив фальсифікацію справи ФСБ

Фото: Ілля Дудка