“Справа кримських диверсантів”: Бассарабов та Дудка можуть отримати 15 років

В окупованому Криму на засіданні “Севастопольського міського суду” прокурори на дебатах попросили покарання мешканцям Севастополя Володимиру Дудки у вигляді 15 років ув’язнення та Олексію Бессарабову – 14 років та 10 місяців, а також штрафи у 500 тисяч рублів. Про це БСІ повідомив син Володимира Ілля Дудка.

За словами Іллі Дудки, вирок по справі повинні винести 4 квітня.

Як повідомляє журналіст Антон Наумлюк, “прокуратура” зняла звинувачення за частиною 3 статті 222 КК (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів). За словами журналіста, йдеться про матеріали “оперативної справи” по муляжу вибухівки.

При цьому “прокуратура” просить суд винести окрему ухвалу на адресу слідства ФСБ через фальсифікації цієї частини матеріалів справи.

При цьому, стан здоров’я Володимира Дудки погіршується: він скаржиться на високий тиск та шлунковий біль.

Як стало відомо під час минулого засідання, “слідчий комітет” відмовив у порушенні кримінальної справи проти співробітників ФСБ, котрі катували після затримання севастопольців Олексія Бессарабова та Володимира Дудку з метою отримання від них “свідчень зізнання”.

Володимир Дудка та Олексій Бессарабов вкотре заявили “суду” про фальсифікацію у кримінальній справі.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.
  • 21 лютого 2019 року фігурант справи «кримських диверсантів» Володимир Дудка виступив на засіданні та заявив про свою невинність і фальсифікацію слідства. Крім того, на засіданні був повторно опитаний Олексій Бессарабов, який також підтвердив фальсифікацію справи ФСБ
  • Засідання «Севастопольського міського суду» по справі так званих “кримських диверсантів”, призначене на 21 березня, перенеслина 26 березня

 

Фото: КПГ