Справа Вишинського: почалось оголошення обвинувального акту

У Подільському районному суді Києва розпочався розгляд справи керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського по суті: прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт. Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації із зали суду. 

На початку засідання захисники Вишинського заявили, що його находження у скляній кабіні є порушенням прав людини і клопотали про переведення його на місце біля адвокатів. Суд постановив, щоб Вишинський знаходився поруч із захисниками всі наступні засідання.

Прокурори Євген Комаровський та Роман Мурачов почали зачитувати обвинувальний акт.

Згідно з обвинувальним актом, Вишинський, підписавши договір з представниками “Росія сьогодні” про керівництво організації «РИА Новости Украина», фактично дав згоду на проведення підривної діяльності в Україні. В обов’язки керівника представництва “Росія сьогодні”входила фінансова та організаційна робота, наповнення ресурсу неправдивими матеріалами, які сприяли проведенню РФ інформаційної війни, закликали до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захопленню державної влади,  вчинення  дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї, легітимізацію анексії півострова та т.зв. “виборів у “Л/ДНР”.

Наприклад, Вишинський публікував на ресурсі статті із назвами: “Русская весна на юге-востоке Украины”, “Референдум в Крыму – не захват, а возвращение”, “Новая бандитская Украина” і т.ін.

У обвинувальному акті приводились висновки лінгвістичної експертизи, які доводять, що статті містять ознаки закликів до насильницької зміни державного ладу, зміни державних кордонів, спонукання до зміни влади, агітації за незаконні формування, виправдання та заохочення до сепаратистських дій, які за кінцеву мету мали “послаблення України до її повного зникнення”.

Прокурори встигли оголосити лише третю частину обвинувального акту: 15 сторінок з майже 80.  Колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) оголосила перерву до 15 квітня.

  • Як повідомляв кореспондент БСІ, 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня. А колегія суддів не задовольнила клопотання захисту  про відвід суддів.
  • Нагадаємо, 06.03.2019 року, прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.

1 thought on “Справа Вишинського: почалось оголошення обвинувального акту

Comments are closed.