Стало відомо, скільки Вишинський отримував грошей за неправдиві статті про Україну

У Подільському районному суді Києва продовжується оголошення обвинувального акту у справі керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Як повідомляє Бюро судової інформації, на засіданні 15 квітня прокурори кримської прокуратури встигли прочитати до 34 сторінки обвинувального акту (з 79).

Як повідомлялось під час попереднього засідання, Вишинський, підписавши договір з представниками “Росія сьогодні” про керівництво організації «РИА Новости Украина», фактично дав згоду на проведення підривної діяльності в Україні. В обов’язки керівника представництва “Росія сьогодні”входила фінансова та організаційна робота, наповнення ресурсу неправдивими матеріалами, які сприяли проведенню РФ інформаційної війни, закликали до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захопленню державної влади,  вчинення  дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї, легітимізацію анексії півострова та т.зв. “виборів у “Л/ДНР.

Згідно з обвинувальним актом, за чотири роки (2014-2018) Вишинський організував публікацію близько 72-х статей, що містять неправдиву інформацію щодо подій в Україні.

Згідно з актом, агенція «РИА Новости-Украина» фактично була представництвом держпідприємства МІА «Россия Сегодня». Однак вона було зареєстрована як незалежна юридична особа і отримувала фінансування не безпосередньо з Москви, а через фірми-прокладки: спочатку від офшора з Кіпру, а потім від компанії «SPN Media Solutions DOO Beograd» з Сербії, кінцевим бенефіціарним власником якої є МІА «Россия Сегодня». А потім ці компанії, згідно з актом, пересилали кошти на рахунок ТОВ «Інтерселект», директором якого є Вишинський. Таким чином, з 2015 по 2018 роки Вишинський отримав від МІА «Россия Сегодня» 257 тисяч 100 доларів США і 2 мільйони 134 тисячі євро.

Продовження судового засідання у Подільському суді призначено на 25 квітня.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року, прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня. А колегія суддів не задовольнила клопотання захисту  про відвід суддів.
  • Крім того, 26 березня розпочався розгляд справи керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського по суті: прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт