Суд в Москві відклав розгляд апеляції захисту трьох військовополонених моряків ВМСУ

Лефортовський районний суд Москви відклав розгляд апеляційних скарг захисту військовополонених українських моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороки, оскільки їх не сповістили про судові засідання.

Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди захисту українських моряків.

«Судові засідання по розгляду скарг, поданих в порядку ст. 125 КПК РФ в інтересах військовополонених Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороки відклали. З’ясувалося, що нікого з трьох військовополонених не сповістили в установленому законом порядку про призначення судових засідань. Також не сповістили і слідчий орган», – зазначив Полозов.

Він додав, що судове засідання з розгляду скарги в інтересах Андрія Ейдера призначено на 18 квітня о 14:00, скарги в інтересах Андрія Артеменка – на 19 квітня о 9:30, скарги в інтересах Василя Сороки – на 22 квітня о 12:00.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Слідче управління ФСБ РФ всупереч третій Женевській конвенції відправило на психіатричну експертизу всіх 24 військовополонених українських моряків, що утримуються в московському СІЗО «Лефортово».