У Криму в «суді» фігуранти «справи Веджіє Кашка» не визнали свою провину

В окупованому Криму в четвер, 4 квітня, в ході засідання «Київського райсуду» Сімферополя фігуранти «справи Веджіє Кашка» Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казім Аметов і Руслан Трубач не визнали свою провину в нібито вимаганні та заявили, що діяли в інтересах Веджіє Кашка, яка померла після затримання російськими силовиками.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Судове засідання закінчилося. Підсудні свою провину не визнали, і заявили, що діяли виключно в інтересах покійної Веджіє Кашка», – йдеться в повідомленні.

За інформацією активістів, в ході засідання Асан Чапух заявив, що знайдена в його домоволодінні зброя йому не належить і була підкинута під час обшуку.

Захист подав клопотання про приєднання до справи документа з поясненнями турецького адвоката, до якого звернулася за життя Веджіє Кашка, з приводу особистості нібито «потерпілого» громадянина Туреччини Юсуфа Айтана. У ньому говориться, що Юсуф Айтан на території Туреччини має безліч боргів, а також офіційну дружину, четверо дітей. Однак це клопотання було відхилено.

«Суд» після допиту обвинувачених закрив судове слідство і перейшов до дебатів.

«Прокурор» подав клопотання про надання часу для ознайомлення з матеріалами справи. «Суд» його задовольнив і переніс слухання на 10 квітня на 14:00.

Нагадаємо:

  • 23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі, яких звинуватили в нібито «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини. У момент затримання активістів стало погано ветерану кримськотатарського національного руху 83-й Веджіє Кашка, яка перебувала з ними. Жінку забрала з місця подій «швидка», однак вона померла по дорозі в лікарню.
  • Громадянин Туреччини Юсуф Айтан шахрайством вкрав гроші сім’ї Веджіє Кашка. Активісти намагалися допомогти її сім’ї повернути кошти. Юсуф Айтан пообіцяв повернути гроші і запросив Веджіє Кашка разом з активістами в кафе нібито для передачі коштів. Там їх і затримали силовики. «Кримське управління ФСБ» звинуватило затриманих активістів у «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини.
  • 24 січня 2019 року «Київський райсуд» Сімферополя задовольнив клопотання захисту і змінив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджі, Казіму Аметову і Руслану Трубачу з утримання під вартою на домашній арешт. Раніше «суд» відправив під домашній арешт четвертого фігуранта справи Асана Чапуха.
  • 1 березня «Київський районний суд» Сімферополя продовжив домашній арешт фігурантам «справи Веджіє Кашка» до 7 травня.