Вишинський залишиться у СІЗО до кінця липня

7 травня Подільський райсуд Києва продовжив керівнику незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.

Як передає кореспондент БСІ із залу суду, у складі суду відбулись зміни. Суддя Василь Бородій був призначений суддею Верховного суду України, замість нього у колегію був призначений суддя Юрій Зубець. Він заявив, що ознайомився із справою і вважає недоцільним починати розгляд справи спочатку (згідно із ст. 319 КПК).  Сторони у справі теж висловились за те, щоб продовжувати розгляд, не затягуючи процес.

Отже згідно із ч.2 ст.319 КПК суд ухвалив відсутність необхідності розпочинати розгляд спочатку,оскільки новий суддя ознайомився з матеріалами справи та вважає недоцільним нове проведення процесуальних дій.

Але через те, що новий суддя буде перебувати у відпустці до 31 травня, колегія вирішила розглянути питання про продовження запобіжного заходу, термін якого збігав 24 травня.

Прокурор Роман Мурачов просив суд продовжити термін перебування під вартою на 2 місяці, оскільки, за словами прокурора, Кирило Вишинський має громадянство РФ та може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків, а КПК не передбачає для інкримінованих статей іншого запобіжного заходу.

В свою чергу захисники Вишинського заперечували продовження арешту. За словами адвоката Ігоря Мокіна, у прокуратури немає доказів, що Вишинський може вчинити певні дії, отже відсутнє обгрунтування ризиків, а позиція тримання під вартою не доведена.

За словами адвоката Андрія Доманського, його підзахисний не заперечує, що має два паспорти, але це не є злочином. Захисники просили колегію змінити запобіжний захід на домашній арешт із носінням браслету.

Сам Вишинський заявив, що велика кількість українців має паспорти інших держав, але це не звужує коло їхніх прав.

Чим я гірше Насірова, який на свободі з британським паспортом? Мої сусіди по СІЗО Савченко та Рубан на свободі з їхніми серйозними статтями, а я? Я у порівнянні із ними – сирота казанська. Звинувачення щодо мене – висмоктані із пальця… Я розумію, чому рік тому опинився у СІЗО: мене залучали до перемовин із РФ, пропонували обміняти, але я тоді не погодився покинути Україну. А зараз вже нова влада, стара влада йде з Банкової, так чого мені сидіти?”- заявив Вишинський.

Після наради колегія суддів продовжила Кирилу Вишинському термін перебування під вартою до 22 липня 2019 року.

Після цього прокурор продовжив оголошувати обвинувальний акт та встиг прочитати до 63 сторінки з 79. Засідання продовжиться 30 травня.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 травня. А колегія суддів не задовольнила клопотання захисту  про відвід суддів.
  • 2 травня розгляд справи Вишинського у Подільському райсуді столиці перенесли через його відмову брати участь у режимі відеоконференції.