У Криму «суд» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ віддати будівлю храму в Сімферополі

В окупованому Криму «Арбітражний суд Республіки Крим» в п’ятницю, 28 червня, зобов’язав Кримську єпархію Православної церкви України (раніше Української православної церкви Київського патріархату – ред.) передати «міністерству майнових і земельних відносин Криму» будівлю єдиного в Сімферополі храму.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

««Суд» ухвалив задовольнити позов частково. Рішенням «суда» сьогодні був розірваний колишній договір УПЦ, будівля кафедрального собору Володимира та Ольги передана до «міністерства майнових і земельних відносин Криму». В частині стягнення заборгованості з УПЦ в розмірі 2 гривень 52 копійок і 5 гривень 24 копійок пені, зазначеної в якості формальної причини, «суддя» постановив відмовити, однак прийняв рішення про стягнення з ПЦУ 12000 рублів держмита», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають активісти, судове засідання проходило у відкритому режимі, на ньому були присутні близько 10 прихожан храму ПЦУ.

Позов «Мінмайна» розглядав «суддя» Вадим Шкуро.

Нагадаємо:

  • На початку 2016 року Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.
  • 14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.
  • 8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП. Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.
  • 31 серпня 2017 року російські силовики заблокували Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги УПЦ КП. Храм був оточений бійцями спецназу. Російські судові пристави, не надавши жодних документів архієпископу Клименту, винесли церковне майно з каплиці Кафедрального собору. При цьому вони не складали опис речей, і не пропонували архієпископу підписати жодний акт про вилучення церковного майна.
  • 14 березня 2019 року «міністерство майнових відносин Республіки Крим» звернулося в «арбітражний суд Криму» з позовом про дострокове розірвання договору оренди на приміщення в Сімферополі, в якому знаходиться собор святих Володимира і Ольги Кримської єпархії ПЦУ. Підставою в позовній заяві називається борг в сумі 2,95 гривні і пеня в сумі 5, 24 грн, що нібито виник з 2016 року. Владика Климент стверджує, що заборгованість відсутня і на це є платіжні документи.
  • 18 червня стало відомо, що в приміщеннях Кафедрального собору святих Володимира і Ольги у Сімферополі, де раніше проводила богослужіння Кримська єпархія ПЦУ, «Мінмайна Криму» почало проводити будівельні роботи. Будівельники розібрали дах храму, не попередивши про це єпархію.
  • 24 червня засідання «Арбітражного суду Республіки Крим» з розгляду позову «міністерства майнових і земельних відносин Криму», яке вимагало забрати у Кримської єпархії ПЦУ  будівлю єдиного в Сімферополі храму, було перенесено на 28 червня.