Вишинський не визнає провину за всіма фактами обвинувального акту

dav

Керівник незареєстрованої організації «РИА Новости-Украина» Кирило Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.

Як повідомляє БСІ, Вишинський заявив, що повністю не визнає своєї провини, в повному обсязі заперечує зібраним в обвинувальному акті доказам і не розуміє суті пред’явленого обвинувачення.

“В обвинувальному акті стверджують, що я всупереч закону, що регламентує діяльність журналіста, публікував недостовірну, необ’єктивну інформацію про Україну. Слідство називає це «інформаційною війною», я хочу знати, що це за юридичний термін … Я публікував матеріали 4 роки, за цей час ні СБУ, ні інші служби жодного разу не звинувачували редакцію у тому, що матеріали антиукраїнські. У чому суть нанесення збитків державі? “, – сказав Кирило Вишинський.

Обвинувачений також заявив, що вважає процес політично мотивованим і сподівається на звільнення, оскільки “до влади прийшли нові люди”.

Наступне засідання призначене на 3 липня. Процес переходить до стадії вивчення доказів. Крім того, очікується розгляд продовження терміну утримання під вартою.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.
  • 11 червня закінчилось оголошення обвинувального акту.