Адвокати: Вишинський хоче “обілити” своє ім’я, тому не втече

Сторона захисту керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагентства «Россия сегодня» в Україні Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, заявила, що він не втече у Росію, оскільки має намір довести свою невинуватість. 

Як повідомляє кореспондент БСІ, про це адвокати Ігор Мокін та Андрій Доманський заявили на брифінгу, відповідаючи на питання, чи можуть вони гарантувати, що Кирило Вишинський не втече у разі домашнього арешту.

Вам відомо, що його паспорти знаходяться у слідства. Сам пан Вишинський від початку свого затримання неодноразово заявляв, що перша особа, яка зацікавлена у встановленні істини по цій справі, – він сам. Він досить відомий журналіст, і в першу чергу зацікавлений у тому, щоб довести свою невинуватість і обілити своє ім’я. Тому він вже дав відповідь на питання, втече він чи не втече“, – сказав Ігор Мокін.

Адвокат Андрій Доманський додав,що питання обміну коментувати не може, оскільки це не передбачується законодавством.

Але вирішення питання можливо іншими правовими шляхами. Омбудсмени РФ і України спілкуються – це теж показово. Багато є механізмів, ми пам’ятаємо Німмечину, коли радянські та американські сторони між собою домовлялись, ми розуміємо, що існують різні інституції. Проте, це питання не юридичного аспекту, а політики і домовленності між країнами. Якщо буде діалог, знайти порозуміння можливо. Але хочу підкреслити, що ця справа буде регулюватись виключно у правовому полі України“, – сказав адвокат.

Як повідомляло БСІ, розгляд справи перенесли, а захист має намір просити змінити запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.
  • 11 червня закінчилось оголошення обвинувального акту.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.