Едема Бекірова перевели в санчастину СІЗО, проте не лікують, – дочка

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. 

Як повідомила БСІ дочка Бекірова Елеонора, стан її батька значно погіршився. До нього зміг потрапити адвокат.

Останні чотири дні у нього сильні судоми, ця біль рівносильна електричного струму. Вже місяць у нього сильна аритмія. При найменшому фізичному навантаженні, аритмія посилюється, скаче тиск.
Він практично нічого не їсть, щоб не піднімався цукор. Рівень цукру, незважаючи на те, що йому підняли дозу інсуліну, все одно високий – 14,5. Регулює рівень цукру голодом, але буває так, що він нічого не їсть і цукор різко падає до критичної позначки“, – повідомила Елеонора Бекірова.

За словами адвоката, при сильних болях Бекіров намагається викликати медичного працівника, але до нього жодного разу ніхто не приходив.

Доступу до медпрацівників медсанчастини – немає.  Я звертаюся до омбудсменів України та РФ, щоб вони вжили термінових заходів щодо госпіталізації мого батька“, – наголосила Елеонора Бекірова.

Як повідомляло БСІ, 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму, нібито перевели в лікарню.Про це Москалькова заявила, відповідаючи на питання кореспондента Бюро судової інформації про причини невиконання рішень ЄСПЛ щодо Едема Бекірова.

Нагадаємо:

  • Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження важкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму за обвинуваченням у нібито «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів». Місяць тому ЄСПЛ зобов’язав Росію помістити Бекірова в лікарню, проте це рішення не було виконано.
  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.