Екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Міхальчевського відпустили під домашній арешт

Екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського відпустили під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного “браслету”. Таку ухвалу винесла колегія суддів Дніпровського районного суду Києва (Мирослава Марченко, Віра Левко, Людмила Мельніченко), задовольнивши клопотання сторони захисту. 

Як повідомляє кореспондент БСІ із зали суду, спочатку на засіданні продивились запис інтерв’ю Міхальчевського на телеканалі “Крим” у травні 2014 року на посаді міністра охорони здоров’я.  Саме цей запис був досліджений експерткою Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ.  У експертизі, яка стала основою для обвинувального акту, йдеться, що під час інтерв’ю Петро Міхальчевський схвалював анексію і спонукав громадян отримувати громадянство РФ.

Експертка вийшла за межі своїх повноважень: Міхальчевський не виправдовував окупацію Криму, не закликав отримувати російське громадянство. В обвинувальному акті – фальсифікація. А більше нам нічого не закидають“, – заявив адвокат Валентин Рибін. Міхальчевський підтримав захисника, заявивши, що в інтерв’ю говорив суто по медичних питаннях.

Після цього сторона захисту подала клопотання про зміну запобіжного заходу: на цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслету.

Подаємо клопотання, оскільки з’явились нові обставини. Конституційний суд визнав неконституційною частину 5 статті 176 КПК (якою суд фактично зобов’язувався, обираючи запобіжний захід, застосовувати безальтернативний запобіжний захід — тримання під вартою, – ред.). Тепер наявність ризиків треба доводити, а прокурори цього не зробили. Як не довели й того, що неможливі інші запобіжні заходи“, – заявив В.Рибін.

Клопотання підтримала і адвокатка Ольга Головіна, яка додала, що Міхальчевський не збирається покидати країну та переховуватись від слідства.

Сам Міхальчевський заявив, що ніколи не вважав себе росіянином, відмовився писати лист про обмін на ім’я Путіна, буде і далі жити в Києві та не буде переховуватись від слідства.

Прокурори Євген Комаровський та Роман Мурачов просили суд клопотання не підтримувати, оскільки вважають, що всі раніше вказані ризики існують досі: Міхальчевський може переховуватись від слідства, у нього є нерухоме майно та сталі зв’язки у окупованому Криму, тож він може у будь-який час виїхати на територію півострова.

Після наради колегія суддів задовольнила клопотання сторони захисту та відпустила Петра Міхальчевського під домашній арешт.

Екс-“міністр” відмовився від коментарів. Наступне засідання відбудеться 31 липня, на якому планується завершити судове слідство.

 • Петро Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
 • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У відомстві підкреслили, що у нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «голови» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму.
 • Прокуратура АРК підозрює Міхальчевського у скоєнні злочинів за ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність) і ст. 111 (державна зрада).
 • Міхальчевський знаходиться під вартою з січня 2018 року: спочатку у СІЗО Херсону, зараз у Києві.
 • Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Держради Криму».
 • Міхальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки він очолював посаду згідно із законодавством України (його обирала на пост Верховна Рада АРК до початку анексії). Адвокат Міхальчевського Валентин Рибін наполягає, що, відповідно до міжнародної конвенції про захист мирного населення, медичний персонал не підлягає переслідуванням.
 • Захист екс-“міністра” акцентує увагу на тому, що з 2 квітня по 28 травня 2014 року Іслямов обіймав посаду тимчасово виконуючого обов’язки «кримського віце-прем’єра» в «уряді» Сергія Аксенова: у той же час, як і Міхальчевський.  На засідання у лютому Ленура Іслямова  допитали  як свідка обвинувачення.
 • У лютому у справі «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського був змінений обвинувальний акт.
 • На засіданні 4 червня суд вирішив примусово доставити Ленура Іслямова на засідання у справі Міхальчевського у якості свідка.
 • 10 червня Дніпровський райсуд Києва продовжив арешт Міхальчевському на 60 діб.
 • Захист екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського вимагає визнати всі докази провини неприпустимими