Омбудсмен РФ запевняє, що активіста Бекірова перевели в лікарню. Рідні нічого не знають

Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму, нібито перевели в лікарню.

Про це Тетяна Москалькова заявила, відповідаючи на питання кореспондента Бюро судової інформації про причини невиконання рішень ЄСПЛ щодо Едема Бекірова.

«Я не готова дати відповідь про зміну йому запобіжного заходу. Він знаходиться під моїм особливим контролем. Був цілий ряд звернень до мене. Про заміну співкамерника, його сусід зараз – татарин, йому змінили лікування, прибрали відеокамери. Сьогодні він переведений в лікарню, в лікарняній палаті знаходиться двоє людей. З його боку зауважень, скарг, звернень не надходило. З приводу домашнього арешту, я не готова відповідати за суд, але хотіла б, щоб таке рішення було прийнято, оскільки він є інвалідом 1 групи і домашній арешт не перешкоджав б розслідуванням», – сказала Москалькова.

У той же час, дочка Бекірова Елеонора повідомила кореспонденту Бюро судової інформації, що нічого не знає про нібито переведення батька в лікарню або медчастину СІЗО.

Нагадаємо:

  • Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження важкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму за обвинуваченням у нібито «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів». Місяць тому ЄСПЛ зобов’язав Росію помістити Бекірова в лікарню, проте це рішення не було виконано.
  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.