“Самообороновцю” Саттарову продовжили арешт, але він зможе внести заставу

Голосіївський районний суду Києва продовжив запобіжний захід у виді тримання під вартою ще на два місяці учаснику «Самооборони Криму» Олександру Саттарову, якого звинувачують у державній зраді.

Як повідомляє кореспондент БСІ, захист Саттарова клопотав про зміну запобіжного заходу. Нагадаємо, термін арешту Саттарову збігав 21 липня.

Колегія суддів (Єсауленко, Валігура, Бондаренко) при винесенні ухвали врахувала рішення Конституційного Суду України та встановила обвинуваченому заставу у розмірі 602 тисячі 100 гривень, яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою.
Крім того, суд зобов’язав обвинуваченого у разі внесення застави, прибувати за кожною вимогою до суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, не виїжджати з Києва без дозволу прокурора або суду, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, носити електронний засіб контролю.
  • 15 грудня 2017 року правоохоронці затримали в Дніпропетровській області члена так званої «Самооборони Криму» Олександра Саттарова.
  • 18 грудня 2017 року Приморський суд Одеси заарештував його без права внесення застави. Через кілька місяців його привезли до Лук’янівського СІЗО до Києва.
  • У травні 2018 року прокуратура АРК і слідчий відділ Главку Нацполіціі в АРК завершили досудове розслідування і направили в Апеляційний суд Києва для вирішення питання про визначення підсудності обвинувальний акт щодо Олександра Саттарова.
  • Справу направили у Голосіївський районний суд Києва: після кількох засідань закінчився термін повноважень у одного з членів суддівської колегії: був оголошений повторний розгляд справи Саттарова з новим складом суддів.
  • 5 листопада 2018 року був зачитав обвинувальний акт у справі: Саттаров звинувачується у порушенні ч.1 ст.111 ККУ (Державна зрада). Згідно з обвинувальним актом, Саттаров в складі «самооборони Криму» брав участь у захопленні військового аеродрому «Бельбек» (Севастополь) і української військової частини А-4515, яка обслуговувала його роботу.
  • Сам Саттаров своєї провини про не визнає.
  • 14 серпня 2018 року Саттарова в СІЗО відвідала український омбудсмен Людмила Денисова. Під час їх зустрічі він написав заяву на ім’я президента Росії Володимира Путіна. У ньому він попросив обміняти його на одного з українських ув’язнених, які утримуються в російських СІЗО або колоніях.
  • У справі почали допит свідків. На засіданні 22 квітня у якості свідка захисту був допитаний батько підсудного Валерій Саттаров.
  • Суд перейшов до етапу дослідження доказів