Суд в Москві продовжив арешт всім 24 українським військовополоненим морякам

Лефортовський суд Москви 17 липня продовжив до кінця жовтня термін утримання під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам, захопленим в нейтральних водах Чорного моря.

Про це повідомляє російський адвокат Микола Полозов.

Андрію Артеменко, Андрію Ейдеру і Василю Сороки арешт продовжили до 26 жовтня, всім іншим – до 24-го.

Як пояснив Микола Полозов, різниця обумовлена ​​тим, що при первинному обранні запобіжного заходу ще в листопаді минулого року в Криму, суд щодо поранених проходив окремо і пізніше, ніж суд щодо інших захоплених моряків.

Всі чотири судових засідання проходили за клопотанням прокурорів в закритому режимі.

Жодне клопотання захисту в чотирьох судових засіданнях про залучення копій наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким українські військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, задоволено не було, додав Полозов.

Захист готується оскаржити всі винесені 17 липня судові рішення.

  • 17 липня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт на 3 місяці, до 24 жовтня 2019 року, 12 українським військовополоненим морякам і співробітнику СБУ.
  • Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.
  • Як заявив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко, під час зустрічі радників лідерів «Нормандської четвірки» попередньо домовилися про обмін утримуваними особами в Україні та РФ 15 на 15 або 10 на 10.