ЄСПЛ виніс ще одне рішення стосовно Едема Бекірова

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв нове рішення щодо кримськотатарського активіста Едема Бекірова, яким конкретизував своє попереднє рішення від 11 червня.

Як повідомив адвокат Олексій Ладін, згідно з новою заявою, яка адресована Уряду Російської Федерації, незалежні і спеціалізовані лікарі повинні провести медичне обстеження Едема Бекірова і в підсумку підготувати окремі, докладні висновки щодо кожної з проблем зі здоров’ям.

Ці незалежні медичні висновки повинні також вказувати, чи є медична допомога, яка в даний час надається заявнику, адекватною його медичним проблемам, а також чи підходить вона для останнього в якості запобіжного заходу утримання у в’язниці“, – йдеться у рішення суду.

Адвокат направив  клопотання в “прокуратуру” Криму, адміністрації СІЗО №1 Сімферополя і керівництву медсанчастини СІЗО, де утримується Едем Бекіров.

У клопотаннях захист вказує, що згідно з медичними документами, у Бекірова є прогресуюче неврологічне захворювання. Це захворювання, відповідно до постанови Уряду від 14 січня 2011 року, входить до переліку, що перешкоджають утриманню під вартою. У зв’язку з цим критично важливо негайно забезпечити медичний огляд Едему Бекірову невропатологом, ендокринологом, хірургом, кардіологом, онкологом і хірургом-ортопедом“, – підкреслив адвокат.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО С
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню Едема Бекірова, проте рішення ЄСПЛ не виконується.