Засідання по справі Вишинського перенесли. За нього приїхала клопотати омбудсмен РФ

Подільський райсуд Києва переніс засідання у справі керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагентства «Россия сегодня» в Україні Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, на 19 липня.

Як повідомляє кореспондент БСІ, засідання перенесли через те, що одиз із суддів знаходився у нарадчій кімнаті по іншій справі.

На засідання приїхала омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, яка заявила, що у неї є звернення до глави Подільського суду з проханням про зміну запобіжного заходу Вишинському, який буде не пов’язаний з утримуванням під вартою. Також Москалькова не підтвердила і не спростувала можливий обмін Вишинського і захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків.

«Я не маю інформації, що розгляд питання про утримання під вартою пов’язано з обміном. Я приїхала підтримати Кирила Вишинського, у мене є офіційне звернення до глави суду з проханням замінити йому запобіжний захід на непов’язаний з позбавленням волі. Він годувальник дітей, більше року утримується під вартою. Ми б хотіли, щоб він знаходився під домашнім арештом або підпискою про невиїзд, або під заставу. Ми не чули переконливих доказів його провини», – сказала вона.

За словами прокурора Євгена Комаровського, на наступному засіданні буде розглядатись питання продовження тримання під вартою.

Всі ризики існують досі, будемо клопотати про продовження тримання під вартою. Лише продовження арешту, оскільки наявні вагомі докази та підтвердження того, що Вишинський зможе переховуватись від слідства та суду“, – сказав прокурор.

В свою чергу, адвокати Вишинського заявили, що будуть наполягати на зміні запобіжного заходу.

Ризики з часом зменшились, вони нічим не доказані. Ми будемо просити особисте зобов’язання“, – заявив адвокат Андрій Доманський.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Апеляційний суд Херсонської області відхилив апеляційну скаргу на арешт Кирила Вишинського. В ході судового засідання він заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням Вишинський звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня.
  • 11 червня закінчилось оголошення обвинувального акту.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.