Свідки у справі громадянського журналіста Мемедемінова – співробітники ФСБ, – адвокат

На засіданні у справі кримськотатарського блогера і журналіста Нарімана Мемедемінова в Північно-Кавказькому окружному військовому суді перейшли до допиту свідків звинувачення.

Нагадаємо, Мемедемінова звинувачують в порушенні ч.2 ст.205 Кримінального кодексу РФ – публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням інтернету.

Як повідомив БСІ адвокат Еміль Курбедінов, сторона звинувачення викликала трьох свідків, однак на засідання з’явилося лише двоє.

«Нічого ці свідки не підтвердили. Один з них просто був спостерігачем того, як ФСБ “знімає” інформацію з соцмереж. Другий сказав, що він фрілансер, який моніторить інтернет і побачив ролики Нарімана. Вони йому здалися підозрілими і він повідомив у ФСБ. Ми всі розуміємо, що ці свідки – позаштатні співробітники ФСБ. Не секрет, що на їх роботу виділяється велика кількість коштів», – сказав Еміль Курбедінов.

На наступному засіданні, яке відбудеться 20 серпня, планується оголошення матеріалів кримінальної справи. Крім того, планується вивчити три відеоролика, розміщення яких ставиться в провину Наріману Мемедемінову.

  • Як повідомлялось, 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.
  • 23 березня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова.
  • 23 березня прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі Мемедемінова. Прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України.
  • МЗС України закликало РФ звільнити арештованого Нарімана Мемедемінова.
  • 24 червня 2019 року російська прокуратура представила обвинувальний висновок у справі Мемедемінова, після чого журналісту дали слово.
  • 30 липня Генеральний консул України в російському Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав в СІЗО Мемедемінова. За словами консула, він налаштований позитивно і розцінює своє перебування за гратами як тимчасове явище. Як і раніше міститься в спецблоці з ще одним ув’язненим, на умови утримання не скаржиться.

Фото: Радіо Свобода