Обвинувачення запросило шість років позбавлення волі для кримськотатарського активіста і блогера Мемедемінова

Фото: Крымская солидарность

У Північно-Кавказькому окружному військовому суді (Ростов-на-Дону) прокурор запросив для кримськотатарського активіста і громадського журналіста Нарімана Мемедемінова шість років позбавлення волі за обвинуваченням у нібито в закликах до здійснення терористичної діяльності за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.

Про це йшлося   трансляції об’єднання «Кримська солідарність», передає БСІ.

Вина Мемедемінова в скоєнні інкримінованого йому діяння повністю доведена. Дії Мемедемінова пов’язані з публічними закликами щодо здійснення терростіческой діяльності та публічного виправдання тероризму. Створені і розміщені у 2012 році Мемедеміновим відеозаписи під назвою “Мітинги Ісламської партії Хізб ут-Тахрір в Сімферополі”, “Одна умма – один прапор”, “10 днів Рамадану” визнані експертами такими, що містять публічний заклик щодо здійснення терористичної діяльності та виправдання тероризму“, – заявив прокурор А.Айдінов.

Сторона обвинувачення також звернулося до суду з вимогою заборонити Мемедемінову адмініструвати інтернет-сайти протягом 5 років.

В свою чергу Наріман Мемедемінов заявив, що  суд, швидше за все, підтримає вимогу обвинувачення.

Що це за експертний висновок, що це за експерти? Хоча, щоб «підігнати» свої висновки під текст Кримінального Кодексу та формулювання обвинувачення, робити більше нічого, так як немає матеріалу. Що ж робити? Як підтвердити «посягання»? На що робили замах? «На громадську безпеку? За логікою слідства, зняті мною відео про місяць Рамадан, були зроблені для «впливу на прийняття рішень органами державної влади», тобто в Кремлі, «органами місцевого управління», мабуть в селищній раді, або «міжнародними організаціями». Ось так мусульманин говорить про місяць посту або історичний пам’ятник і тим самим «впливає на Кремль», – сказав Мемедемінов.

«Результат (вирок – ред.), я припускаю, буде необгрунтовано очікуваним, але це ми почуємо пізніше. Наш виступ буде 30 вересня, ми (з адвокатом – ред.) в дебатах скажімо все, що думаємо з цього приводу. Суспільство нас почує … Досить садити людей просто за те, що комусь здалося», – додав активіст.

Слідство у справі активіста тривало півтора року.

Як нагадали у «Кримській солідарності», після незаконного затримання йому безпідставно інкримінували звинувачення за ч.2 ст.205.2 КК РФ (публічні заклики до терористичної діяльності через інтернет). Дана стаття передбачає до 7 років позбавлення волі. За версією слідства, ці заклики він поширював на своєму каналі YouTube, який вів з 2013 по 2015 роки. В матеріалах справи в якості доказів провини фігурують відеорепортажі з заходів, організованих до окупації в Криму ісламської партією «Хізб ут-Тахрір» – легально діючої в Україні і більшості європейських країн, але в Росії визнаною терористичною.

Мемедемінов не вперше потрапляє в поле зору російських силових органів. 13 липня 2017 року «Бахчисарайський райсуд» визнав його винним в участі в несанкціонованому мітингу і призначив штраф в сумі 10 тисяч рублів. Нарімана засудили за те, що він був присутній біля будинку активіста Сейдамета Мустафаєва, у якого проводили обшук і де зібралися місцеві мешканці, стурбовані долею сусіда. Між силовиками і присутніми відбулися перепалки: чотирьох кримських татар затягли в автозак, кількох учасників акції побили силовики. Мемедемінова тоді не затримали, але після цих подій порушили адміністративну справу, в рамках якого у блогера провели обшук.

На думку російського правозахисного центру «Меморіал», переслідування Мемедемінова пов’язано з його активною ненасильницької правозахисної і журналістською діяльністю, критикою російських правоохоронних органів.

Кілька років Мемедемінов брав активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність», яка надає правову, інформаційну та матеріальну допомогу кримським татарам та іншим мешканцям Криму, які зазнали переслідувань з боку російської «влади». Мемедемінов вів текстові та відеотрансляції з засідань «судів» над переслідуваними з політичних мотивів кримчанами і з місць проведення обшуків