У Криму «суд» продовжив арешт фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір»

«Київський районний суд» Сімферополя продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою фігурантам Красногвардійської групи по «справі Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на трансляцію «Кримської солідарності», «прокуратура» анексованого Криму клопотала про продовження запобіжного заходу до 13 листопада 2019 року Рустему Емірусеінову, Арсену Абхаірову і Ескендеру Абдулганіеву до 13 листопада 2019 року.

Адвокати підсудних заявили, що клопотання слідчого абсолютно не аргументоване, не обгрунтовано і не мотивовано, тому не підлягає задоволенню.

Рустем Емірусеінов заявив, що вважає процес політично мотивованим.

«Ми не повинні міститися в СІЗО, вивозитися за межі Криму, тому що по відношенню до нас діє четверта Женевська конвенція та іменні резолюції», – сказав Рустем Емірусеінов.

Нагадаємо:

  • 14 лютого 2019 року в Криму в трьох будинках кримських татар в смт. Октябрьське російські силовики провели обшуки. Кримчанина Рустема Емірусеїнова відвезли в управління ФСБ в Сімферополі. Перед цим в управління ФСБ відвезли також Ескендера Абдулганієва і Арсена Абхаїрова.
  • 15 лютого в Сімферополі «Київський райсуд» заарештував трьох затриманих кримських татар за підозрою в участі в забороненій в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».