Засідання по справі Вишинського перенесли на листопад

Засідання по справі керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагентства «Россия сегодня» в Україні Кирила Вишинського перенесли на листопад.

Як повідомляє Бюро судової інформації, за словами адвоката Вишинського Андрія Доманського, засідання, яке повинно було відбутись 16 вересня, перенесли на 6 листопада через хворобу одного з суддів колегії.

Наразі Кирило Вишинський знаходиться у Росії після “великого обміну” між Україною та РФ, який відбувся 7 вересня.

Напередодні, 28 серпня, Київський апеляційний суд змінив міру запобіжного заходу керівнику незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському на особисте зобов’язання.

Адвокати і сам Вишинський неодноразово заявляли, що він не буде переховуватись у Росії, оскільки має намір довести свою невинуватість.

  • Нагадаємо, 06.03.2019 року прокуратура АР Крим за результатами досудового розслідування скерувала до Подільського районного суду м. Києва обвинувальний акт стосовно керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» якого обвинувачують у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).
  • В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково було повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті.