Верховний суд РФ залишив без змін вирок у “справі диверсантів”

Фото: Ілля Дудка

Верховний суд Росії залишив без змін вирок “Севастопольського міського суду» від 4 квітня, яким заступник головного редактора севастопольського журналу «Чорноморська безпека», журналіст та колишний моряк ВМС України Олексій Бессарабов і військовий пенсіонер, колишний командир корабля управління ВМС України «Сімферополь» Володимир Дудка отримали по 14 років позбавлення волі за сфабрикованим ФСБ звинуваченням в “підготовці диверсій” на території півострова.

Про це  повідомив Ілля Каверніков, син Володимира Дудки, передає “Бюро судової інформації”

“Вирок залишили без зміни. 14 років колоній суворого режиму і штрафи. Віри в правосуддя немає. Ось вона, ціна невизнання провини і неспівпраці зі слідством”, – сказав І.Каверніков.

За вироком суду, без змін залишились і раніше призначені штрафи: Дудка повинен заплатити 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а Бессарабов – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Бессарабов і Дудка повністю заперечують свою провину.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • Так званий «Севастопольський міський суд» 4 квітня засудив Олексія Бессарабова і Володимира Дудку до 14 років позбавлення волі кожного за сфабрикованим ФСБ звинуваченням в “підготовці диверсій” на території півострова.