Вирок фігурантам “справи Веджіє Кашка” залишився без змін

Фото: Крымская солидарность

Т.зв. “Верховний суд” залишив рішення “Київського районного суду” без зміни і відмовив у задоволенні апеляційних скарг фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Казиму Аметову і Руслану Трубачу.

Як стало відомо з онлайн-транляціъ, яку вела «Кримська солідарність», справу розглядала колегія суддів у складі Едуарда Білоусова, Нани Петюшевой і Олега Лебедя. “Судді” ухвалили рішення про відмову в задоволенні апеляційних скарг активістів. При цьому, був знятий домашній арешт і було прийнято рішення про зняття з фігурантів електронних браслетів.

Нагадаємо, 17 квітня 2019 року “Київський районний суд” виніс вирок фігурантам «справи Веджіє Кашка», обвинувачених у вимаганні коштів. Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджі і Казима Аметова суд засудив до 3 років умовно, з випробувальним терміном на 3 роки. Асану Чапуху суд призначив покарання у вигляді 3,5 років умовно, з випробувальним терміном 3 роки.

Нагадаємо:

  • 23 листопада 2017 року в Сімферополі російські силовики затримали кримських татар – Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджі, яких звинуватили в нібито «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини. У момент затримання активістів стало погано ветерану кримськотатарського національного руху 83-й Веджіє Кашка, яка перебувала з ними. Жінку забрала з місця подій «швидка», однак вона померла по дорозі в лікарню.
  • За словами активістів, громадянин Туреччини Юсуф Айтан шахрайством вкрав гроші сім’ї Веджіє Кашка. Активісти намагалися допомогти її сім’ї повернути кошти. Юсуф Айтан пообіцяв повернути гроші і запросив Веджіє Кашка разом з активістами в кафе нібито для передачі коштів. Там їх і затримали силовики. «Кримське управління ФСБ» звинуватило затриманих активістів у «вимаганні в особливо великому розмірі» у громадянина Туреччини.
  • 24 січня 2019 року «Київський райсуд» Сімферополя задовольнив клопотання захисту і змінив запобіжний захід фігурантам «справи Веджіє Кашка» Бекіру Дегерменджі, Казіму Аметову і Руслану Трубачу з утримання під вартою на домашній арешт. Раніше «суд» відправив під домашній арешт четвертого фігуранта справи Асана Чапуха.
  • 1 березня «Київський районний суд» Сімферополя продовжив домашній арешт фігурантам «справи Веджіє Кашка» до 7 травня.
  • 4 квітня Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казім Аметов і Руслан Трубач не визнали свою провину в нібито вимаганні та заявили, що діяли в інтересах Веджіє Кашка, яка померла після затримання російськими силовиками.