Апеляція залишила у СІЗО фігурантів другої сімферопольської “справи кримських мусульман”

Фото: Кримська солідарність

Обласний суд міста Ростов-на-Дону залишив у силі постанови Ленінського районного суду від листопада 2019 року щодо Сулейманова Руслана і Османова Ерфана (друга сімферопольська “справа кримських мусульман»). Таким чином, вони залишаться у СІЗО до до 15 лютого 2020 року.

Засідання пройшли в закритому режимі, повідомляє «Кримська солідарность».

Постанови залишені без змін, незважаючи на те, що я вказувала, що судом були досліджені належним чином підстави правомірності залишення строку тримання під вартою. Суд, задовольняючи клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою, в своїй постанові лише формально перерахував зазначені в ст.97 КПК РФ підстави для продовження, не наводячи при цьому ніяких конкретних вичерпних даних, на підставі яких суд прийшов до висновку, що перебуваючи на волі , мої підзахисні Сулейманов і Османов можуть сховатися від органів попереднього слідства і продовжити займатися злочинною діяльністю“, – розповіла адвокатка Світлана Олексенко.

За словами адокатки, слідство штучно затягується.

Вважаю цю постанову незаконною, також Верховний Суд скасовує постанову про продовження варти на підставі рішення Європейського суду. Були наведені приклади з практики Верховного Суду Російської Федерації – то, що, встановивши вказане порушення Конвенції, в зв’язку з надмірною тривалістю утримання під вартою до винесення вироку. Посилається Верховний Суд на примусову практику по раніше розглянутих справ, за якими їм були встановлені факти аналогічних порушень, в зв’язку з тим, що суди продовжували тримання під вартою підзахисних, спираючись на тяжкість звинувачення і складність попереднього розслідування, не наводячи конкретних фактів, що мають відношення до справи , не оцінивши особисто ситуації кожного і не застосувавши альтернативних запобіжних заходів“, – повідомила Світлана Олексенко.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • 13 листопада “Київський районний суд” Сімферополя на три місяці продовжив арешт шістьом фігурантам другої сімферопольської «справи кримських мусульман».