Спецблок та заборона побачень: як тримають у СІЗО Олега Приходько

Олег Приходько Фото: RFE/RL

Український активіст Олег Приходько перебуває в спецблоці СИЗО Сімферополя, йому забороняють зустрічатись з рідними. 

Про це адвокат Назім Шейхмамбетов розповів “Кримській солідарності” після відвідин свого підзахисного.

«Сьогодні мені вдалося потрапити до Приходько Олегу Аркадійовичу. У слідчому ізоляторі нам вдалося провести короткочасне побачення. Олег Аркадійович на даний момент виглядає досить непогано,  критичних скарг на здоров’я немає, ліки йому своєчасно передають. Він міститься в спецблоці, в так званій камері «двійці». З ним ми сьогодні обговорювали хід нашої справи. Нагадаю, що його звинувачують в підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин”, – розповів Назім Шейхмамбетов.

За словами адвокатов, з родиною у Приходько зв’язку немає, побачення його родичам не дозволили.

На даний момент це вже усталена практика в Криму, але ми будемо писати заяви і наполягати, якщо буде необхідність, оскаржити відмови, щоб в найкоротший час у Олега Аркадійовича була можливість побачитися зі своїми близькими. Сьогодні Олег Аркадійович відзначає свій день народження. Це перший день народження в умовах слідчого ізолятора. Я сподіваюся, що наступного дня народження він святкуватиме в колі сім’ї на волі. Принаймні ми докладемо всіх можливих зусиль, всі законні засоби для того, щоб він був виправданий і в найкоротший час звільнено з-під варти і справа стосовно нього була закрита“, – сказав адвокат.

Сьогодні Олег Аркадійович попросив мене передати слова подяки всім, хто стежить за його справою і за справами інших політв’язнів; подякував усім, хто допомагає його сім’ї, підтримує її так чи інакше; звернувся до всіх, в тому числі і до народу України, щоб вони не забували про політв’язнів і докладали всіх зусиль, щоб припинити ці переслідування, і щоб політично мотивовані справи припинили своє існування”, – відмітив Назім Шейхмамбетов.

  • Олег Приходько відомий своєю проукраїнською позицією, через що його неодноразово викликали на допити в російські силові структур.
  • Був затриманий 10 жовтня 2019 року. Йому були висунуті дві статті КК РФ – ст. 205 (підговка терористичного акту) і ст.223.1. (Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв).
  • Справу активіста веде слідчий ФСБ Іван Романець, який вів справу Едему Бекирова.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя обрав запобіжний захід Олегу Приходько, залишивши його під вартою до 10 грудня 2019 року.