Фігуранти “другої сімферопольської” справи кримських мусульман залишаться під вартою до лютого

Фото: Крымская солидарность

Т.зв. “Верховний суд” Криму залишив у силі постанови Ленінського районного суду від листопада 2019 року щодо Тофіка Абдулгазієва, Рустема Шейхалієва,Сейтабді Сейтвелієва та Османа Аріфмеметова (друга сімферопольська “справа кримських мусульман»). Таким чином, вони залишаться у СІЗО до лютого 2020 року.

Засідання пройшли в закритому режимі, повідомляє «Кримська солідарность».

Політв’язня Тофіка Абдулгазієва не доставили на процес і він не брав участь у відеоконференцзв’язку. Як повідомив адвокат Еміль Курбедінов, Абдулгазієва відправили на примусову психіатричну експертизу.

Осман Аріфмеметов також знаходиться на психіатричній експертизі з 5 грудня: він не брав участі у процесі.

Рустем Шейхалієв та Сейтвелі Сейтабдієв брали участь по відеоконференцзв’язку і в своїй промові говорили про те, що ці справи є політизованими.

Зараз Сейтабдієв знаходиться в Ростові-на-Дону, куди він був вивезений з Криму 2 грудня. Він розповів своєму адвокатові про нелюдські умови тримання. У даний момент Сейтабдієв знаходиться на карантині.

Запобіжний захід всім політв’язням продовжен до лютого 2020 року.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • 13 листопада “Київський районний суд” Сімферополя на три місяці продовжив арешт шістьом фігурантам другої сімферопольської «справи кримських мусульман».