Через неявку адвокатів обвинуваченого у держзраді Василя Ганиша суд знову переніс засідання

Василь Ганиш, обвинувачений у держзраді ексдепутат ВР Криму

Троє адвокатів у справі про державну зраду ексдепутата Верховної ради Криму Василя Ганиша не з’явилися у судове засідання, яке було призначено на 16 січня 2020 року. Прокуратура заявляє, що дії захисників можуть бути навмисним затягування розгляду апеляційної скарги.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації».

Справа Василя Ганиша в Київському апеляційному суді перебуває на стадії останнього слова обвинуваченого. На судове засідання, яке було призначено на 16 січня 2020 року не з’явився жоден з трьох адвокатів Ганиша. Обвинувачений говорить, що не знає, чому захисники не приходять.

«Я не знаю, наступного разу я буду чи сам, чи просити, щоб давали громадського захисника чи державного захисника», — говорив Василь Ганиш.

Він попросив суд відкласти засідання, посилаючись на те, що йому потрібно вирішувати питання з лікуванням. Суддя Василь Полосенко відповів, що суд вірить у те, що в обвинуваченого погіршується стан здоров’я. Але зауважив, що судовий процес вже теж потрібно закінчувати.

«Річ у тім, що ми уже дослідили все і у нас стадія останнього слова. Якось уже треба визначатися з захисниками», — сказав суддя Полосенко.

Представниця прокуратури АР Крим заявила, що неявка захисників може свідчити про умисне затягування судового процесу.

«На сьогоднішній день це, якщо не помиляюся, четверте відкладення. Кожного разу захисники повідомлені. Дата та час судового засідання був узгоджений із захистом. Крім того, я хочу зауважити, що це останнє слово. І як така участь захисника, в принципі… Це останнє слово обвинуваченого. На жаль, заперечувати я не можу. Але хочу зауважити, що, на мою думку, це навмисне затягування, оскільки захисники були повідомлені належним чином. І в минулому засіданні захисники вказали на те, що вони будуть», — сказала представниця прокуратури.

Судді вирішили перенести засідання на 30 січня 2020 року.

«Ще раз назустріч йдемо. Якщо ви не можете зі своїми (захисниками, — ред.), то ми вам призначимо», — сказав суддя Василь Полосенко.

Нагадаємо:

  • 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України. Його справа розглядається в Дніпровському райсуді Києва. Прокуратура АРК обвинувачує Ганиша в тому, що 11 квітня 2014 року він взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому що він у липні 2014 балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.
  • Ганиш стверджує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необгрунтованими.
  • Дніпровський районний суд Києва 19 листопада 2018 року засудив Ганиша до 12 років позбавлення волі за обвинуваченням у державній зраді.