Кримський суддя заочно отримав 12 років за держзраду

Святошинський райсуд Києва визнав винним суддю Красногвардійського районного суду АР Крим у державній зраді та призначив йому покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на пресслужбу Офісу генерального прокурора.

«Суд встановив, що вказаний суддя з березня по листопад 2014 року безпосередньо брав участь в утворенні та функціонуванні російських окупаційних органів на території Криму і, таким чином, забезпечував становлення та зміцнення російської окупаційної влади на українському півострові.

Окрім того, він, будучи призначеним на посаду судді так званого «Красногвардійського районного суду Республіки Крим Російської Федерації», виконував функції представника окупаційної судової влади на території Криму.

Таким чином, встановлено, що зазначена особа умисно надала допомогу РФ в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету та територіальній цілісності», – йдеться в повідомленні.

В ОГП додали, що загалом в процесі судового розгляду знаходяться понад 100 кримінальних проваджень за фактами державної зради суддів.

Нагадаємо:

  • Колегія суддів Святошинського райсуду Києва визнала винною у держзраді суддю Катерину Остапову, яка з грудня 2014 року працювала у т.зв. «Двадцять першому арбітражному апеляційному суді» у Севастополі. Заочно суддя отримала 12 років позбавлення волі.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.