Підготовче засідання у справі про держзраду Валерія Чорнобука не відбулося через хворобу судді

Головуюча суддя Віта Бортницька пішла на лікарняний. Через це перенесли підготовче засідання у справі про держзраду ексголови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації».

Сьогодні, 24 січня, у Печерському районному суді Києва мало відбутися підготовче судове засідання в кримінальному провадженні про державну зраду колишнього голови Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука. Однак засідання не відбулося через те, що головуюча суддя Віта Бортницька пішла на лікарняний із 21 січня 2020 року. Наразі ще невідомо коли підготовче засідання відбудеться.

Детальніше про справу Чорнобука читайте в матеріалі «Чорнобук та інші. Колаборанти між судом і прокуратурою».

Валерій Чорнобук, екс-голова Апеляційного суду Криму фото: Бюро судової інформації

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.
  • У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонської. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 3 листопада 2018 року Валерій Чорнобук був затриманий у Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
  • 17 жовтня Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).