Верховний суд відмовився скасовувати російському виконавцю «Басті» заборону на в’їзд в Україну

Виступ «Басти» в Ялті, 8 серпня 2014 року YouTube / Alex Yazev Production

Російський реп-виконавець Василь Вакуленко, відомий за псевдонімом «Баста», судився з українськими державними органами через заборону в’їзду в Україну. Дійшов аж до касації, але заборону не скасували.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації» з посиланням на постанову Касаційного адміністративного суду від 20 грудня 2019 року.

Василю Вакуленку заборонили в’їжджати в Україну наказом Міністерства культури від 15 січня 2018 року. Заборона діє протягом трьох років. Підставами для заборони стало те, що «Баста» незаконно відвідував окупований Крим. А також те, що у 2014 році під час подій на Майдані Вакуленко в інтерв’ю російському виданню відзначив, що «Україна вже не буде тією, яка була до громадянської війни», а також «в Україні немає єдиної нації, вона розділена на Схід і Захід. Схід годує всю країну, у той час як Західній Україні потрібна Європа».

Ще однією підставою стало те, що «Баста» брав участь у зйомках російського фільму, де зіграв роль російського військового.

Відповідачі, СБУ та Міністерство культури України, просили суд залишити скаргу Вакуленка без задоволення, оскільки після відвідування “Бастою” АР Крим та висловлювань у ЗМІ, він мав намір відвідати Київ з концертами, що могло створити передумови для виникнення конфліктної ситуації з радикалами та дестабілізації громадського порядку.

Василь Вакуленко суд програв. Отже, якщо він бажає судитися і наділі, йому тепер залишається звертатися в Європейський суд з прав людини.

  • Шведський співак Dr. Alban, який виступав в окупованому Росією Криму, заявив, що його пустили в Україну після втручання президента України Володимира Зеленського. У Держприкордонслужбі стверджують, що на рішення пропустити виконавця через держкордон Зеленський не впливав.
  • На початку квітня 2018 року українські прикордонники в міжнародному аеропорту «Київ» не пропустили через держкордон музиканта популярної російської поп-групи «А’Студіо», який в 2016 році гастролював в окупованому Росією Криму. Йому на 3 роки заборонили в’їзд в Україну.
  • 14 травня 2018 року українські прикордонники в київському аеропорту «Жуляни» не пропустили до України російську співачку Світлану Сурганову, яка в 2016 році незаконно відвідувала окупований Крим через закритий пункт пропуску. Артистці на 3 роки заборонений в’їзд на українську території.
  • 6 листопада 2019 року українські прикордонники в аеропорту «Бориспіль» не пропустили в Україну російську акторку Маргариту Аброськіну, яка у 2018 році незаконно відвідувала окупований Крим. Їй на три роки заборонили в’їзд на територію країни.