Кримська правозахисна група з’ясувала особу затриманої ФСБ у Криму: 64-річна мешканка Севастополя

Кримська правозахисна група з’ясувала, що затримана в листопаді 2019 року працівниками ФСБ в окупованому Криму за підозрою «в державній зраді» жінка — це 64-річна мешканка Севастополя Галина Довгополая, яка народилася в Бахчисараї.

За даними прес-служби ФСБ РФ, жінка нібито була завербована українськими спецслужбами і за завданням Головного управління розвідки «цілеспрямовано здійснювала збір секретних відомостей військового характеру», пише Кримська правозахисна група.

27 листопада 2019 року «Ленінський районний суд» Севастополя щодо Галини Долгополої обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на 2 місяці – до 26 січня 2020 року. Про це повідомлялося на офіційному сайті «суду» без зазначення персональних даних заарештованої.

Жінці інкримінують ст. 275 КК РФ, яка передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років.

  • «Верховний суд» окупованого Криму залишив у силі рішення про продовження запобіжного заходу для українського активіста Олега Приходька. Він залишиться в слідчому ізоляторі до 10 лютого 2020 року.
  • Федеральна служба безпеки РФ затримала в окупованому Сімферополі громадянина РФ Івана Яцкіна, обвинуваченого в державній зраді.
  • В окупованому Криму «Київський районний суд» 20 грудня Сімферополя заарештував на два місяці – до 18 лютого 2020 року – сімферопольця Дениса Кашука, якого ФСБ підозрює в нібито в зберіганні вибухових речовин і боєприпасів. Кашук заявив, що «зізнався у всьому». Родичі й незалежний адвокат переконані, що він дав свідчення під тиском силовиків. Пізніше сторона захисту оскаржила арешт.