Обвинувачення запросило для «ексміністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського 13 років позбавлення волі

Петро Міхальчевський (посередині) разом з адвокатами Валентином Рибіним та Ольгою Головіною під час судового засідання 20.02.2020. Фото: Бюро судової інформації

Прокурор Павло Чернишенко під час виступу в судових дебатах у кримінальному провадженні щодо Петра Міхальчевського заявив, що за статтею «Державна зрада» обвинуваченому слід призначити 13 років позбавлення волі, а за «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» — звільнити від відповідальності у зв’язку із закінченням закінченням строків давності.

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, який був присутній на засіданні суду.

Судовий процес у справі «ексміністру охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського перейшов на стадію судових дебатів. Сторони не заперечували проти переходу на цю стадію.

«Поддерживаю. Я надеюсь, сегодня в последний раз на мою голову будет вылит ушат грязи, который полтора года замешивался», — сказав обвинувачений Міхальчевський.

Представник сторони обвинувачення, прокурор Павло Чернишенко, виступив у дебатах під час судового засідання 20 лютого 2020 року.

Прокурор запросив для обвинуваченого 13 років позбавлення волі за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»). За частиною 2 статті 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») — звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням закінченням строків давності.

Прокурор зазначив, що Міхальчевський не пізніше 28 лютого 2014 року погодився на пропозицію представників Російської Федерації та зайняв посаду «министра здравоохранения» окупованого Криму. У подальшому забезпечував діяльність незаконно створеного «міністерства», видав щонайменше п’ять наказів щодо діяльності установи. А також, використовуючи повноваження «міністра», надавав вказівки медичним закладам Криму: допомагав налагодити роботу дільниць для голосування на території лікарень.

У засіданні 20 лютого виступила тільки сторона обвинувачення. Адвокати Петра Міхальчевського виступлять з промовою у квітні.

Петро Міхальчевський під час судового засідання 20.02.2020. Фото: Бюро судової інформації

Нагадаємо, Петро Міхальчевський у серпні 2019 року відмовився давати покази по суті обвинувачення.

«Я вже все розповів. Мені особливо нема що додати. Я під час анексії Криму виконував професійні обов’язки. Якщо ви вважаєте це злочином, покажіть, де це вказано. Пропоную перейти до дебатів, а я все підсумую у останньому слові«, — сказав Міхальчевський.

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Міхальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 8 січня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Міхальчевському у вигляді утримання під вартою строком на один місяць. 24 квітня Херсонський міськсуд продовжив арешт Міхальчевському до 24 червня.
  • Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії.
  • Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року — напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».
  • 25 червня обвинувальний акт щодо Михальчевський був направлений до Апеляційного суду Києва для вирішення питання про визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
  • Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.