Підготовче засідання у справі колишнього голови Апеляційного суду Криму Чорнобука відбудеться у квітні

Валерій Чорнобук, екс-голова Апеляційного суду Криму фото: Бюро судової інформації

У Печерському районному суді Києва призначили дату підготовчого судового засідання у справі колишнього голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого обвинувачують у державній зраді. Засідання має відбутися у квітні 2020 року.

Про це повідомляє «Бюро судової інформації».

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні Валерія Чорнобука надійшов до Печерського районного суду Києва 8 листопада. Уже 12 листопада суддя Віта Бортницька призначила дату підготовчого засідання. Воно мало відбутися 24 січня 2020 року, тобто через понад два місяці після отримання судом обвинувального акту.

Однак засідання перенесли через те, що головуюча суддя Віта Бортницька пішла на лікарняний із 21 січня 2020 року. 

Наразі у розкладі з’явилася наступна дата підготовчого засідання. Воно відбудеться 8 квітня 2020 року, тобто більше, ніж через два місяці після перенесення останньої спроби провести засідання.

У вересні 2019 прокурори АР Крим клопотали про обмеження строку для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження адвокатами Валерія Чорнобука, посилаючись на зволікання зі сторони захисту. Слідча суддя Голосіївського районного суду Києва Наталія Чередніченко встановила строк для ознайомлення з матеріалами. 

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.
  • У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонської. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 3 листопада 2018 року Валерій Чорнобук був затриманий у Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ.
  • 17 жовтня Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).