Прокурор відкликав із суду обвинувальний акт у провадженні щодо фігуранта розслідування катастрофи МН-17

Знімок екрану / YouTube / Интервью с Начальником 2-го отдела ГРУ ДНР Леонидом Харченко 11.04.2015

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області повернув обвинувальний акт стосовно Леоніда Харченка, звинуваченого в участі у терористичній організації «ДНР».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 11 лютого.

Прокурор Краматорської місцевої прокуратури Ростислав Росик попросив повернути обвинувальний акт, посилаючись на те, що документ складено з порушенням п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України. У цьому пункті йдеться про виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, а також правову кваліфікацію кримінального правопорушення.

Адвокат від центру безоплатної правової допомоги Олександр Новіков також просив повернути справу з наведених прокурором підстав. Суд клопотання обвинувачення і захисту задовольнив.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області протягом семи діб з дня її проголошення.

Журналіст Бюро судової інформації звернувся до пресслужби прокуратури Донецької області з питанням про те, чому прокурор відкликав обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Леоніда Харченка. Однак в усній формі коментувати нам відмовилися та порадили написати офіційний запит.

У листопаді 2019 Костянтинівський суд вдруге видавав ухвалу на затримання Харченка. Провадження у справі було припинено у зв’язку з розшуком обвинуваченого.

Справа надійшла до суду у грудні 2018. Стосовно начальника 2-го відділу «Головного розвідувального управління ДНР» Харченка проводилося спеціальне досудове розслідування — тобто заочне. Однак судити заочно Харченка суд не хотів.

Підозру Харченку було складено ще у серпні 2014. Від самого початку слідчі не знали його місцезнаходження. Леонід Харченко також підозрюється у пособництві здійснення теракту 17 липня 2014, наслідком якого стало падіння на території Донецької області літака МН17, який виконував рейс із Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). У результаті загинули всі члени екіпажу і пасажири — загалом 298 осіб. Міжнародне розслідування встановило, що літак збитий зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Уряд Нідерландів офіційно звинувачує Росію у катастрофі літака.

У червні 2019 міжнародна слідча група назвала чотирьох підозрюваних у збитті літака — це троє росіян і один громадянин України, Леонід Харченко (позивний Крот). Тодішній генпрокурор України Луценко з цього приводу заявив, що Харченко в розшуку, перебуває на окупованій території і в разі затримання даватиме показання голландському суду по відеозв’язку і відбуватиме вирок на території України.

9 березні 2020 у Нідерландах відбудеться перше судове засідання над звинуваченими у збитті літака.

  • Апеляційний суд залишив під вартою учасника «ДНР», який охороняв уламки рейсу MH-17. Адвокат стверджував, що тримати під вартою підозрюваного немає потреби, оскільки він сам прийшов до СБУ. Однак суд залишив запобіжний захід у силі.