Розвідник сплатить штраф за втрату зброї під час пиятики в кафе — вирок суду

Сєвєродонецький міський суд Луганської області. Фото: sd.ua

Командир розвідувального відділення відпочивав у кафе в Сєвєродонецьку та втратив пістолет. Зброю вкрав інший військовий, але його швидко викрили. Покарання отримали обидва: розвідник має сплатити штраф, крадій відбуде 6 місяців арешту.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на вирок Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 6 лютого 2020 року.

Обвинувачений проходить військову службу за контрактом із жовтня 2016 року. На початку 2019 його було призначено на посаду командира відділення — командира машини розвідувального відділення розвідувального взводу.

За матеріалами кримінального провадження, у червні 2019 року військовий з району виконання завдань поблизу населеного пункту Кримське Новоайдарського району Луганської області поїхав у Сєвєродонецьк, взявши із собою закріплену особисту зброю — пістолет безшумний ПБ з глушником.

Відпочиваючи в кафе, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, розвідник допустив втрату ввіреної йому зброї — замість того, щоб тримати пістолет при собі, як цього вимагає статут, поклав пістолет до рюкзака товариша. Під час судового засідання обвинувачений повністю визнав провину.

Пізніше пістолет із рюкзака був украдений. Про це свідчить вирок Сватівського районного суду від 9 вересня 2019 року. Пістолет вкрав інший військовослужбовець, за що отримав арешт строком на 6 місяців із триманням на гауптвахті Донецького зонального відділу Військової служби правопорядку.

Пістолет врешті повернули до військової частини. Обвинувачений у його втраті військовий отримав покарання у вигляді штрафу в розмірі 5 тисяч 100 гривень.

Частина 2 статті 413 Кримінального кодексу («Втрата військового майна») передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Однак суд застосував статтю 69 ККУ, яка дозволяє призначити більш м’яке покарання, ніж передбачено законом, враховуючи щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю злочину.

  • Бойовика «ДНР», який передавав дані про українських військових, суд взяв під варту із заставою у 630 тисяч гривень. Слідство вважає, що понад чотири роки затриманий був у складі «ДНР», а потім приїхав на вільну територію України. Однак продовжив підтримувати зв’язок з бойовиками та передавав їм інформацію про українських військових.