Прокуратура АРК відкрила провадження через переслідування окупантами в Криму голови Меджлісу Чубарова

Рефат Чубаров і Сергій Аксенов закликають до спокою учасників мітингів біля ВР АРК 26 лютого 2014 року Фото: Arvydas Shemetas

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження через незаконне переслідування російськими окупантами в Криму голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, проти якого «кримське управління Слідчого комітет РФ» відкрила кримінальну справу за нібито «організацію масових заворушень» під час мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АР Крим.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури автономії.

«Держава-окупант через підконтрольні «правоохоронні органи» на півострові продовжує реалізовувати політику переслідування проукраїнських учасників мітингу, що відбувся 26 лютого 2014 року під будівлею ВР АР Крим. РФ знову намагається ретроспективно застосувати своє кримінальне законодавство на окупованій території України за нібито організацію масових заворушень біля парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року, цього разу вже головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим», – йдеться у повідомленні.

За вказаним фактом прокуратурою АРК внесено відомості до ЄРДР за ч.1 ст.438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни).

«Таким чином, окупаційні «правоохоронці», порушуючи вимоги статті 70 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, намагаються переслідувати осіб за події, які відбувались до початку окупації шляхом порушення «кримінальних справ» за надуманими фактами», – наголосили в прокуратурі АРК.

Рефат Чубаров подякував прокуратурі АРК за оперативне реагування на черговий факт його незаконного переслідування російськими окупантами.

«Знаю, прийде час і кожна відкрита справа відносно російських окупантів та їхніх прибічників завершиться справедливими і законними вироками», – написав голова Меджлісу у Facebook.

Як повідомлялось, в окупованому Криму «кримське управління Слідкома РФ» порушило кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за нібито «організацію масових заворушень» під час проведення проукраїнського мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АРК. Чубаров вважає, що окупанти намагаються залякати кримчан перед запланованою Меджлісом на 3 травня ненасильницької акцією – пішого маршу з материкової України в Крим.