Перенос КСУ у Харків, вирок Кашуку та справи кримських мусульман: подкаст БСІ

Фото: 24 канал

У свіжому подкасті Бюро судової інформації розповідаємо про останні справи:

  • Нагадуємо про справи кримських мусульман, які розглядають російські суди. Саме туди незаконно етапували кримських татар, яких обвинувачують у зв’язках із забороненою у Росії організації Хізб-ут Тахрір. Так, Військовий апеляційний суд у Московській області розглядав апеляційну скаргу  Енвера Сейтосманова. Вирок залишили у силі: 17 років у виправній колонії суворого режиму.
  • У так званому «Верховному суді»  Криму були розглянуті скарги на продовження арешту фігурантам «другої сімферопольскої групи»: Осману Аріфмеметову, Рустему Шейхалієву і Меджиту Абдурахманову. Проте скарги захисників були залишені без задоволення.
  • Крім того, арешт продовжили і фігуранту «другої сімферопольської групи» у справі Хізбут-Тахрір Сейтумеру Сейтумерову.
  • В незаконній місіонерської діяльності в Криму звинуватили чергового імама – це людина, яка керує молитвою в мечеті. Так, в окупаційну прокуратуру викликали жителя Советського району Длявера Халілова для дачі пояснень за порушення закону через нібито незаконну місіонерську діяльність. А ще раніше адміністративну справу порушили щодо імама релігійної громади «Алушта» Юсуфа Аширова «за незаконну місіонерську діяльність». Також адмінсправу порушили проти сімферопольського імама Расіма Дервішева. Згідно з постановою, правопорушення полягало у проведенні п’ятничної проповіді й намазу. Окупаційний суд оштрафував імама на 5 тисяч рублів за «незаконну місіонерську діяльність».
  • ФСБ РФ стверджує, що затримала у Криму учасників нібито «української розвідувально-диверсійної групи». За твердженням ФСБ, до складу агентурної групи входили військова ЗС Росії, підозрювана у видачі у 2017–2018 роках представникам української військової розвідки «довірених їй по службі відомостей, що складають державну таємницю», і громадянин України, підозрюваний у «здійсненні шпигунської діяльности за завданням української спецслужби». Порушені кримінальні справи про держзраду та шпіонаж. ГУР Міноборони України відмовилося коментувати інформацію, оприлюднену ФСБ. «Головне управління розвідки не коментуватиме цю інформацію, водночас вважаємо, що це провокативна, сфабрикована відповідь ФСБ на затримання Службою безпеки України російського шпигуна», – заявив Укрінформу представник ГУР Андрій Черняк. Як повідомлялося раніше, 14 квітня затримано генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів
  • Так званий «Армянський міський суд» в Криму засудив до трьох років і восьми місяців ув’язнення в колонії загального режиму жителя Сімферополя Дениса Кашука, обвинуваченого у зв’язках з української розвідкою.
  • На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України», яким, зокрема, пропонується перенести КСУ до Харкова. Документ 3 квітня зареєструвала голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Вона розповіла, що передбачає цей законопроєкт. Тим часом, у Конституційному суді України вивчають текст законопроєкту. У КСУ вже заявили, що згідно з попереднім аналізом, даний законопроект передбачає суттєві обмеження певних конституційних прав. Крім того, КСУ не схвалює спроб необґрунтованих законодавчих змін, які можуть вплинути на права людини в Україні.